Otázky a odpovědi

Kolik nebo co mám očekávat za usušení prádla?

To záleží čistě na Vás. Někdo preferuje půlku králíka, někomu pomůžete pravidelným hlídáním…

Skutečná cena za jedno sušení nezahrnuje pouze spotřebu energie, ale také další náklady: naši práci, opotřebení spotřebiče…proto berte tuto stránku jako pomoc s nástřelem základní ceny a to ceny za spotřebu elektřiny. Jak ji tedy zjistím? Existuje několik variant:

  • Měřákem

Tento způsob je nejpřesnější a nejjednodušší. Měřák lze poměrně levně zakoupit v elektroobchodech, případně u některých dodavatelů energie i zapůjčit (jste-li jejich zákazníky, samozřejmě). Výslednou hodnotu pouze vynásobíte cenou, kterou platíte za kWh.

  • Výpočtem

Druhý způsob není tak přesný, protože do aktuální spotřeby se promítá mnoho dalších věcí (např. jak moc máte vyždímané prádlo apod.). Potřebujete znát příkon spotřebiče v kW, kolik zaplatíte za kWh a dobu provozu spotřebiče v hodinách. Vzorec vypadá následovně:

cena = (příkon) x (sazba) x (doba provozu)

Uveďme příklad: sušička má příkon 1 kW, za 1 kWh zaplatím 3,71 kč a můj oblíbený program běží hodinu a tři čtvrtě.

cena = 1 x 3,71 x 1,75 = 6,50 kč

  • Odhadem

Poslední způsob je variací na téma „o kolik více platím od té doby co mám sušičku“ lomeno „jak často suším“.

Mám speciální požadavky na vyprání/sušení plen

Není nic jednoduššího, než je slušně říct.

Prosím pamatujte, že veškerá domluva ohledně pracího programu, použitého pracího prostředku nebo programu sušičky musí proběhnout předem.

Rovněž se ujistěte, že obě strany ví, jak se s plenami zachází – obecné zásady jsou praní na 60°C, svrchní kalhotky PUL nepatří do sušičky, prádlo s aviváží rovněž nepatří do sušicky, vlněné svrchní kalhotky nepatří pořádně ani do pračky a pleny se nežehlí. Jakékoliv Vaše přání si domluvte ještě před tím, než své pleny předáte, případně než k Vám příjde žádost provést plenkový servis.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X
- Enter Your Location -
- or -
Přejít k navigační liště